Aktualności

Aktualności

Lokal mieszkalny przy ul. Ks. S. Stojałowskiego 21 na sprzedaż

2019-10-11

13 listopada 2019 r. w Urzędzie Miejskim w Jaworznie odbędzie się przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego nr 1 o pow. 82,25 m² zlokalizowanego w budynku przy ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 21 w Jaworznie wraz z przysługującym udziałem wynoszącym 1/2 części w nieruchomości wspólnej.

 

Oznaczenie nieruchomości: lokal mieszkalny nr 1 o pow. 82,25 m2, stanowiący własność Gminy Miasta Jaworzna, zlokalizowany w budynku przy ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 21 w Jaworznie, położonym na działce nr 151 o pow. 295 m2 w obr. geod. 257 m. Jaworzna wraz z udziałem wynoszącym 1/2 części w nieruchomości wspólnej, którą stanowi grunt oraz części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali.

Opis nieruchomości: Nieruchomość położona w centrum miasta, przy ul. Stojałowskiego. Najbliższe otoczenie stanowi zabudowa mieszkaniowa, obiekty handlowo-usługowe, obiekty użyteczności publicznej, obiekty oświatowe. Budynek jest obiektem dwukondygnacyjnym, częściowo podpiwniczonym, wybudowanym w technologii tradycyjnej. Fundamenty żelbetowe; ściany murowane z cegły; stropy żelbetowe; dach konstrukcji drewnianej, kryty blachą, dachówką; schody żelbetowe. Budynek otynkowany, nieocieplony. Budynek wyposażony jest w instalacje: elektryczną,wodno- kanalizacyjną, ogrzewanie piecowe. Część budynku, w którym znajduje się lokal, znajduje się w złym stanie technicznym, po jednej z nawałnic i wichurze częściowej awarii uległa konstrukcja dachu parterowej części w okolicy wejścia do lokalu, nadto widoczny jest znaczny stopień zużycia konstrukcji dachowej, ubytki dachówek, korozja drewna, ubytki elementów drewnianych dachu, ubytki tynku w ścianach szczytowych. Lokal mieszkalny usytuowany jest na parterze budynku, od strony zachodniej. Mieszkanie składa się z trzech pokoi, kuchni, łazienki, przedpokoju oraz klatki schodowej. Do lokalu znajduje się odrębne wejście od strony podwórza. Stolarka okienna drewniana starego typu kwalifikująca się do wymiany. Stolarka drzwiowa: drzwi wejściowe typowe w stanie technicznym złym – do wymiany; drzwi wewnętrzne płycinowe w stanie technicznym złym – do wymiany. Tynki cementowo – wapienne. Okładziny ścienne do wymiany. Urządzenia sanitarne do wymiany. Instalacje: wodno – kanalizacyjna, elektryczna, centralne ogrzewanie. W lokalu znajduje się wyposażenie pozostawione przez poprzedniego właściciela nieruchomości. Lokal wymaga kapitalnego remontu

Przeznaczenie działek w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego: MU09 – mieszkalnictwo jednorodzinne z usługami w układach kwartałowych.

Cena wywoławcza nieruchomości: 115.760,00 zł.
Dostawa nieruchomości korzystać będzie ze zwolnienia z podatku VAT. Cena obejmuje prawo własności nieruchomości lokalowej objętej księgą wieczystą Nr KA1J/00012903/8, wraz z udziałem równym 1/2 części w nieruchomości wspólnej, którą stanowi grunt oraz części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali.

Wadium w pieniądzu w wysokości 17.400,00 zł wnieść należy w terminie do 6 listopada 2019 r. przelewem na rachunek Urzędu Miejskiego w Jaworznie. Numer rachunku bankowego podany jest w ogłoszeniu o przetargu.

Termin i miejsce przetargu: 13 listopada 2019 r., o godz. 10:30, sala Nr 045B Urzędu Miejskiego w Jaworznie, ul. Grunwaldzka 33.

Szczegółowe informacje dostępne w ogłoszeniu o przetargu: http://bip.jaworzno.pl/a,35870,prezydent-miasta-jaworzna-o-g-l-a-s-z-a-pierwszy-przetarg-ustny-nieograniczony-na-sprzedaz-lokalu-mi.html

 

Powrót do aktualności

Kontakt

Wydział Współpracy Społecznej i Gospodarczej
Urzędu Miejskiego w Jaworznie
 
43-600 Jaworzno, Plac Górników 5
tel. 32 61 81 712; 32 61 81 713, 32 61 81 884
email: invest@um.jaworzno.pl
strona: www.invest-in-jaworzno.pl